Meta tag ne demek, nedir ?

Meta tag’lar HTML kodunuzun HEAD bölümüne yerleştirilmiş bilgi etiketleridir. Arama motorlarına site ve içeriği hakkında bilgi sunar. Her ne kadar günümüzdeki arama motorlarının çoğu meta tag’lardaki bilgileri dikkate almayıp site içeriğini kendi tekniklerine göre indeksleseler de hala bu tag’lardan bazılarına kısmi destek verebiliyorlar.Sitenizin bu arama motorlarınca doğru bir şekilde gösterimi için bazı Meta tag’ları kullanmakta fayda vardır.

Kullanılabilecek meta taglar

Websayfalarında kullanabileceğiniz çok sayıda meta tag bulunmaktadır. Bu meta tagların bazıları browserler için geliştirilmiştir ve sadece browsere özgü çalışırlar. Yine bir çoğu ise arama motorlarına kayıt için kullanılırlar.

Meta tag’larla arama motorlarına siteinizin description’ını bildirebilirsiniz. Bunun yanında eskiden değeri çok fazla olan şuan da ise daha az değere sahip keywords’leride arama motorlarına meta tag ile bildirebilirsiniz. Bir çok meta tag mevcuttur. Bunların bazıları seo açısından gerekli bazıları ise gereksiz ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.