Alın ne demek, nedir ?

Kaşların üstünden saç bitim mahallinin başlangıcına kadar yüzün ön kısmı

Alın derisinin hemen altında yağ dokusu ve bunun da altında kaslar bulunur. Bu kaslar mimik kaslar grubundandır. İnsan yüzünün şaşma, hoşnutsuzluk, endişe, korku gibi çeşitli ifadeler almasına mimik denir. Bunun için gerekli kasılmaları sağlıyan kaslara "mimik kaslar" adı verilir.

Alın kemiği içinde küçük bir çift kanalla burun boşluğuna açılan bir çift odacık (sinüs) mevcuttur. Bu boşlukta iltihab olmasına sinüzit denir. Baş ağrılarının bir çok türü alın bölgesinde hissedilir. Ancak bunlar sinüzite bağlı olabildiği gibi; göz, beyin ve sinir sistemine aid de olabilir. Hatta yorgunluk, uykusuzluk gibi durumlarda da bu bölgede baş ağrıları hissedilebilir.

Alın sözlük anlamı nedir

1. Yüzün, kaşlarla saçlar arasındaki bölümü.
2. (kimi şeylerde) ön, ön yüz, (ön) cephe, alnaç.
3. Karşı.

Alın ingilizce ne demek

[Alin] v. exchange, take, get, buy, receive, accept, take in, seize, capture, conquer, pick up, gain (weight), put on (weight), admit, assume, borrow, collect, come in, divest smb. of, draw, enter on, enter upon, enucleate, excise, extract, fetch, garner
adj. frontal, at the front, pertaining to the forehead
n. forehead, upper part of the face below the hairline and above the eyebrows, brow, front; frontlet, forehead of an animal, tympanum, middle ear (Biology)

Alın cümle içinde kullanımı

Güneşin alnında durma.

, , , alin isminin anlamı, new alin kimdir, alin peşmerge, alin min bihisti, alin tablet, alin şarkıları, alin kürt sanatçı, alin kürtçe, alin isminin anlamı, alin peşmerge, alin şarkıları